Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlığın 2024 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulunda (17 Aralık 2023) yaptığı konuşmada:

“Çok hoşunuza gidecek bir şey daha söyleyeceğim. Bakın şu anda Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla, 550 tanesi STK’larla, 986 tanesi ise TEMA’dan Kızılay’a bir sürü STK’yla. Bunların içerisinde sizin ‘tarikat, cemaat’ dediğiniz, bizim ‘STK’ dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Ben bu protokollerden dolayı, bu protokollerle bize hizmet eden, bize destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla protokol yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor. Onlardan siz bunun için rahatsızsınız. Ben o STK’larla protokol imzalamaya devam edeceğim. Protokol yaptığımız bu sivil toplum örgütleri sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Ben o STK’larla protokol imzalamaya devam edeceğim. Çocuklarımın dağa çıkmaması için, sizin insan kaynağınıza, insan yetiştirmemek için buna devam edeceğim”

Vakfımızın MEB ile herhangi bir protokolü olmamakla birlikte, Sayın Bakanımızın “çocuklarımıza faydalı olan sivil toplum kuruluşlarına ve çocuklarımıza” sahip çıkan bu açıklaması için kendilerine TEŞEKKÜR EDİYORUZ. 1997 Yılından beri milli ve manevi duyguları güçlendirmek için var gücüyle çalışan vakfımız, gençlerimizin ve çocuklarımızın terörden, anarşiden, dinsizlikten ve bilumum menfi cereyanlardan muhafazası için çalışmaya devam etmektedir. Vakıf olarak, neslimizin  ahlakının ve maneviyatının güçlendirilmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye devam edip, devletimize, milletimize ve insanlığa hizmet için ahlaki ve manevi değerleri güçlü olan fertlerin yetiştirilmesine çalışmaya devam edeceğiz.   

Devlet erkanımıza ve  Sayın Bakanımıza yukarıda zikredilen hayırlı gayeler için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz. 

 

KOCAELİ KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI YÖNETİM KURULU